Mersin Balık Restoranları

Mersin Balık Restoranları

Mersin Balık Restoranları

Mersin Balık Restoranları

Mr. Gurme Mersin Balık restoranlarını yazdı

Mersin Balık Restoranları

Mersin'de yaşıyorsanız biliyorsunuz, irili-ufaklı, lüks-salaş onlarca balık restoranı var burada.

Eee deniz kıyısındaki bir kent için de gayet normal bir durum. Peki bu restoranlarda sunulan ürünler gerçekten de buranın bir kıyı kenti olduğunu tam olarak yansıtıyor mu? Bence hayır. Tamam bir çok balık çeşidi var belki dolaplarında, ama deniz demek sadece balık mı demek? Belki de en doğrusu şöyle demek: Mersin'de balık lokantası çok, ama deniz ürünleri lokantası yok.

Bugün şehir dışından veya yurt dışından bir misafiriniz geldiğinde, Mersin'de götürebileceğiniz 3-5 tane balık lokantası mevcut ( Narlıkuyu hariç) İlk aklıma gelenler; Aşina Makam, Rina ve İskele. Üçü de gerçekten kaliteli mekanlar, gerek servis, gerek hizmet gerekse lezzet konusunda oldukça başarılı yerler. Fakat benim dikkat çekmek istediğim konu şu ki; yıllardır menüleri hep aynı. Tamam balık çeşitleri belli, onlarda mevsimsel durumlar haricinde bir değişiklik yapamazlar, ama ya diğer ürünler?
Yıllardır aynı mezeler gelir gider masalara ( tulum peyniri, süzme yoğurt, humus, karides güveç vs.)

Merak ediyorum, bu restoran yöneticileri hiç mi diğer şehirlerdeki restoranları gezmiyorlar, oralardan feyz almıyorlar. Tamam lezzet olarak bir diyeceğim yok ama ben şahsen sıkıldım artık hep aynı ürünleri görmekten ve yemekten. Lütfen biraz ufkunuzu  genişletin değerli mekan sahipleri ve işletmecileri. Fark yaratmak aslında o kadar basit ki. Ama sanırım alan memnun- satan memnun ilişkisi nedeniyle onlar da bu yönde adım atmaya pek yanaşmıyorlar. Neyse bakalım fark yaratan birileri olacak mı ilerleyen zamanda, hep birlikte göreceğiz.

Not:Yukarıda adı geçen ve geçmeyen diğer mersin balık lokantalarıyla ilgili ayrı ayrı değerlendirmeleri başka bir yazımda paylaşacağım.