Mersin'de Meyhane Kültürü

Mersin'de Meyhane Kültürü

Mersin'de Meyhane Kültürü

Mersin'de Meyhane Kültürü

Mr. Gurme, Mersinde meyhane kültürünü yazdı...

Mersin Meyhaneleri

Belki sizin de dikkatinizi çekmiştir son dönemlerde Mersin'de hızla çoğalan meyhaneleri. Kimi çoktan hizmet vermeye başladı, kimi ise hazırlıklarının son aşamasında ve yakın zamanda açılacak. Çoğu sektörde olduğu gibi yiyecek-eğlence sektöründe de bir konsept tutunca peşinden mantar gibi diğerleri geliyor. Hani hatırlarsanız bir zamanlar "dürüm trucklar" vardı. Bir ara Mersin - Davultepe arası yol kenarı bunlarla dolmuştu. Bugün o 'dürüm truck'lardan hangisi kaldı?

Şu anda halihazırda tam anlamıyla 'meyhane' olmasa bile Mersin'de o konsepte yakın 9-10 mekan var diyebiliriz. Benim gördüğüm kadarıyla 2-3 mekan daha yakın zamanda açılacak. Umarım açılan tüm mekanlar güzel hizmet verirler ve ayakta kalmayı başarırlar. Hizmet sektörü, özellikle yemek-eğlence sektörü zor bir alan. Herkesi memnun etmek çok zor. İnsanlar en ufak bir hatanızda sizi harcayabiliyor ve bugünkü sosyal medya imkanlarıyla anında binlerce kişiye kötü reklam yapabiliyorlar.Mersin'deki meyhane işletmecilerine bir müşteri olarak  naçizane bir kaç önerim var:

  • Lütfen mekanınızı tasarımını tamamlamadan, menünüzü oluşturmadan önce başka şehirlerdeki mekanları ziyaret edin, menülerini inceleyin, 
  • Zaten her balık restoranında var olan mezelerle çıkmayın müşteri karşısına. 
  • Meyhane demek her şeyden önce meze demektir. İnsanlara farklı alternatifler sunun. 
  • Size özel, sadece sizde bulunabilecek bir meze olsun menünüzde. 
  • Servis konusunda personelinizi mutlaka eğitin. 
  • Canlı müzik sesi insanların sohbet etmesine engel olmayacak seviyede olsun.
  • Kaliteli ve taze malzemeden kaliteli ve taze ürünler sunun. Unutmayın kalite her zaman karşılığını bulur.


Bakalım bunca mekan arasında fark yaratan ve öne çıkan hangisi olacak. Mersin meyhaneleriyle ilgili deneyimlerimi ayrıca yazacağım tabii ki.