Sosyal Yaşam ve Lezzet Rehberi

İptal ve iade koşulları

İptal ve iade koşulları

GENEL:
1.mersingurme.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
2.Mekan kurumsal üyeler, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
3.Satın alınan her bir ürün/hizmet, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  kurumsal üyenin gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 
 
SATIN ALINAN ÜRÜN/HİZMET BEDELİ ÖDENMEZ İSE: 
4.Alıcı, satın aldığı ürün/hizmet bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, mersingurme.com'un ürünü/hizmeti sunma yükümlülüğü sona erer.
 
CAYMA HAKKI:
5.Kurumsal üye; satın aldığı ürünün/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, mersingurme.com'a aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 
6.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ŞİRKET:Kuzey Danışmanlık Ltd. Şti.
ADI/UNVANI:Elif Kuzey
ADRES:Gmk Bul. Merkez Mah. Kervan Ofis Binası. 4/17 Mezitli/Mersin
EPOSTA:bilgi@mersingurme.com
TEL:0324 2382424
 
 
CAYMA HAKKININ SÜRESİ:
7.Kurumsal üye, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre ödemenin yapıldığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 
8.Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. 
 
CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 
9.3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
 
 
İADE KOŞULLARI:
10.mersingurme.com kurumsal mekan üyelik bedelleri ( vitrin/gold üyelik, kalın yazı ve çerçeve, sıralamada üstte çıkma dopingleri) minimum 1 yıllıktır.
mersingurme.com, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmekle  yükümlüdür.
 
 
CAYMA HAKKI'NIN KULLANILAMAYACAĞI DURUMLAR: 
11-14 gün içinde cayma hakkı kullanılmadığı takdirde, hiç bir şekilde ücret iadesi yapılmaz.
     Mekanın süresiz veya geçici olarak kapanması, sahiplik durumunun değişmesi durumunda ücret iadesi YAPILMAZ.
 
TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
12.ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder. 
 
ÖDEME VE TESLİMAT
13.Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, satış sayfamızda belirtilen bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.
14.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir. Online ödemelerde ektrenizde PAYTR veya MERSINGURME olarak görünecektir.